Латвія на коаліцію дронів для України у 2025 році виділить 20 млн євро
У наступному році Латвія, як і в поточному році, виділить 20 млн євро для міжнародної коаліції дронів, покликаної зміцнити оборонний потенціал України. Окрім того, Латвія розпочала підготовку українських операторів дронів.
Повідомлення агентства LETA наводить Delfi, передає Рубрика.
Латвійський міністр оборони Андріс Спрудс, під час робочого візиту в Україну, зазначив, що виділення цих коштів посилить спроможності України в області безпілотників.
Також він зазначив, що не менш важливими є навички ефективного використання дронів на полі бою.
"Будь то розвідувальні операції або атаки на конкретні цілі, українські збройні сили довели високу ефективність дронів у боротьбі з ворогом", – наголосив Спрудс.
Тому реалізуючи угоду між країнами щодо навчання українських операторів безпілотників у Латвії, військовослужбовці обох країн матимуть можливість обмінюватися досвідом та знаннями. Отримані навички посилять здатність українських військових застосовувати дрони проти агресора.
Спрудс повідомив, що перші українські оператори дронів вже розпочали навчання в Латвії.
Він додав, що до кінця року міноборони Латвії продовжить закуповувати безпілотники місцевого виробництва для потреб України.
Закупівлі розбиті на кілька етапів, щоб не тільки дати можливість латвійським компаніям поступово нарощувати обсяги виробництва, але й дати можливість адаптуватися до українських потреб.
Також під час візиту в Україну міністр оборони Латвії зустрівся із заступником міністра стратегічних галузей промисловості Анною Гвоздяр, щоб обговорити співпрацю між двома країнами у сфері розвитку оборонної промисловості та сприяння розвитку нових технологічних можливостей для забезпечення перемоги України у війні.
З моменту створення коаліції в лютому цього року, яку очолює Латвія, вона забезпечила поставку в Україну 3 тисяч бойових безпілотників різних типів і характеристик.
Як повідомлялося, Латвія щорічно до 2026 року виділятиме на підтримку України 0,25% валового внутрішнього продукту, що становить близько 10% оборонного бюджету.
Цього року на потреби коаліції Латвія виділила 20 мільйонів євро. Загалом, станом на червень країни-учасниці зібрали 549 мільйонів євро на постачання Україні різних безпілотників.
Перед візитом Спрудс говорив, що Латвія підготувала найбільшу партію безпілотників від місцевих виробників для відправки в Україну.
Коаліція дронів
Нагадаємо, що 18 січня повідомлялось про створення Коаліції дронів та засобів радіоелектронної боротьби.
Ініціатором створення Коаліції стала Латвія. Про ініціативу оголосили під час зустрічі її міністра оборони Андріса Спрудса з міністром оборони України Рустемом Умєровим у грудні 2023 року.
Станом на квітень 2024 року майже 500 мільйонів євро зібрала вже очолювана Латвією коаліція дронів на закупівлю безпілотників для України.
Також Латвія надає полігон для випробувань безпілотників промисловим і військовим підприємствам, щоб постійно вдосконалювати безпілотні технології.
До того ж Латвія упродовж липня передасть України понад 2500 безпілотників, загальною вартістю близько 4 млн євро. Поставки відбудуться у межах "коаліції дронів", яку очолює Латвія.
А Велика Британія оголосила галузевий конкурс на розробку і закупівлю FPV дронів, на який надійшло 265 заявок. Наразі ці заявки оцінюються, а перші контракти, як очікується, будуть підписані в серпні.
Наразі до Міжнародної коаліції безпілотників входять 14 країн – Латвія, Україна, Велика Британія, Австралія, Німеччина, Данія, Італія, Канада, Литва, Нідерланди, Польща, Велика Британія, Франція, Швеція та Естонія.